do kasy suma: 0,00 zł

Infolinia czynna codziennie: 9.00 - 20.00

792-020-031

Jaki stół wybrać do salonu?

Jaki stół wybrać do salonu?

Wybór stołu do salonu to bardzo istotna część urządzania domu lub mieszkania. Powinien być on dostosowany przede wszystkim do wymiarów pomieszczenia. Nie każdy może sobie pozwolić na duży stół okrągły, ponieważ wymaga on sporo miejsca. Niekiedy najlepszym rozwiązaniem okazuje się rozkładany stół prostokątny. Wybierając stół do salonu, warto zwrócić uwagę również na inne meble znajdujące się w pomieszczeniu. Powinny do siebie pasować, aby tworzyły spójną całość.

Osoby, które nie mają dużo miejsca w domu czy mieszkaniu, często decydują się na połączenie jadalni z salonem. W takiej sytuacji stół zazwyczaj jest ustawiany niedaleko części wypoczynkowej, czyli kanapy i stolika kawowego. Z tego powodu wszystkie meble powinny być dopasowane pod względem kolorów i materiałów, z jakich zostały wykonane. W dużym salonie można ustawić stół dowolnych rozmiarów. Natomiast w małych pomieszczeniach należy ostrożnie dobierać meble, aby nie zajęły całej dostępnej przestrzeni.

Stół okrągły czy prostokątny?

Stoły okrągłe sprawdzają się doskonale przede wszystkim w dużych salonach. Zajmują sporo miejsca i wyglądają najładniej w centralnej części pomieszczenia, dlatego nie każdy może sobie pozwolić na ich zakup. Ustawione pod ścianą czy oknem nie będą się prezentowały tak dobrze jak na środku salonu. Dużą zaletę stołów okrągłych stanowi to, że każda osoba zajmuje równie wygodne miejsce, niezależnie od tego, gdzie usiądzie. Takie meble są bezpieczne dla dzieci, ponieważ nie mają ostrych krawędzi. Z tych powodów tak wiele osób decyduje się na zakup stołu okrągłego na wymiar do salonu.

W mniejszych salonach lepiej sprawdzą się stoły prostokątne. Pasują one zarówno do niewielkich, jak i sporych pomieszczeń. Można je ustawić nie tylko w centralnej części pokoju, ale również pod ścianą czy pod oknem. Ich wadę stanowi jednak to, że mają ostre krawędzie, co może się okazać niebezpieczne dla rodzin z dziećmi. Warto pamiętać o tym, że szeroki blat może utrudniać rozmowy pomiędzy osobami siedzącymi naprzeciwko siebie. W salonie można umieścić także stół kwadratowy, który zajmuje nieco mniej miejsca niż jego prostokątny odpowiednik.

Rozkładany stół do salonu

Osoby, które na co dzień nie potrzebują dużego stołu, ale chcą zapewnić wystarczającą ilość miejsca gościom, mogą się zdecydować na zakup rozkładanego stołu do salonu. Jego największą zaletę stanowi to, że po złożeniu zajmuje niewiele miejsca. W dowolnym momencie można go szybko i sprawnie rozłożyć, uzyskując większą powierzchnię. Ciekawe jest to, że w złożonym stole możliwe jest przechowywanie różnych drobnych przedmiotów, takich jak np. pilot do telewizora, ładowarka do telefonu czy okulary.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl