do kasy suma: 0,00 zł

Infolinia czynna codziennie: 9.00 - 20.00

792-020-031

Jaki stół wybrać do kuchni?

Jaki stół wybrać do kuchni?

Istnieje bogaty wybór stołów przeznaczonych do kuchni. By mebel był jak najbardziej użyteczny, należy dokładnie przemyśleć jego zakup. Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę dostępną przestrzeń w pomieszczeniu, a także wygląd pozostałych mebli kuchennych: stół powinien do nich pasować, aby zachować spójne styl i kolorystykę. Ponadto warto kierować się własnymi upodobaniami oraz potrzebami. Wielkość mebla zazwyczaj jest uzależniona nie tylko od wymiarów kuchni, lecz także od liczby domowników oraz gości, którzy mogą nas odwiedzić.

Ważną cechą wyróżniającą dobry stół do kuchni jest jego trwałość. Mebel powinien być wytrzymały, aby mógł służyć przez co najmniej kilka lat. Wysokiej jakości solidny stół sporo kosztuje, ale jest to inwestycja na długi czas. Przy zakupie należy zwrócić uwagę również na wymiary blatu, które powinny być dopasowane do liczby domowników. Ważne jest także to, z jakiego materiału wykonano blat - twarda i gładka powierzchnia będzie odporna na wilgoć oraz zarysowania. Ważną cechę stanowi również to, czy stół jest łatwy w czyszczeniu.

Zwróć uwagę na kształt stołu

Po przeanalizowaniu wszystkich powyższych wskazówek pozostaje jeszcze zastanowić się, jaki kształt ma mieć mebel. Najczęściej spotykane w kuchniach są stoły prostokątne. Nie zajmują dużo miejsca, zwłaszcza jeśli są rozkładane. Taki wybór okazuje się najlepszy dla osób, które mają do wykorzystania niewielką przestrzeń. Stoły prostokątne bądź kwadratowe mogą być ustawione w dowolnym miejscu, doskonale sprawdzą się zarówno pod ścianą, oknem, jak i na środku pomieszczenia.

Dużą popularnością cieszą się również stoły okrągłe na wymiar, które ładnie się prezentują przede wszystkim w dużych kuchniach. Zajmują sporo miejsca, dlatego nie każdy może sobie na nie pozwolić. Ich ustawienie jest możliwe wyłącznie w centralnym punkcie pomieszczenia, ponieważ okazują się niepraktyczne, gdy znajdują się pod ścianą czy oknem. Podobnie jak stoły owalne, nie mają ostrych krawędzi, więc są bezpieczne dla dzieci.

Wysokość stołu kuchennego

Wybierając stół kuchenny, należy zadbać o własną wygodę. Podczas jego zakupu trzeba sprawdzić, czy siedząc przy nim, można swobodnie oprzeć łokcie o blat. Standardowe stoły kupowane do kuchni mają wysokość między 70 a 75 cm. Wyższe są natomiast stoły barowe, których wysokość oscyluje pomiędzy 110 a 120 cm. Do nich jednak potrzebne są specjalne krzesła, również wyższe niż te podstawowe.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl