do kasy suma: 0,00 zł

Infolinia czynna codziennie: 9.00 - 20.00

792-020-031

Jak wybrać odpowiedni kształt stołu do jadalni?

Jak wybrać odpowiedni kształt stołu do jadalni?

Podczas urządzania jadalni należy podjąć decyzję o kształcie stołu, jaki ma się w niej znaleźć. Jego wybór zależy nie tylko od własnych preferencji, ale także od liczby domowników czy wymiarów pomieszczenia. Najczęściej wybierane są stoły okrągłe, owalne, prostokątne lub kwadratowe. Wszystkie z nich mają swoje zalety, a niekiedy także wady. Z tego powodu warto się dokładnie zapoznać z ich charakterystyką przed podjęciem decyzji. Sprawdź, jaki kształt stołu sprawdzi się w Twojej jadalni.

Przy zakupie stołu należy zwrócić uwagę nie tylko na jego wymiary czy kolor, ale również kształt. Ma on duże znaczenie i powinien być odpowiednio dostosowany do potrzeb oraz oczekiwań osób, które będą z niego korzystały. Stół odgrywa istotną rolę w domu i mieszkaniu – służy przede wszystkim do spożywania wspólnych posiłków, ale niekiedy również do pracy czy odrabiania zadań domowych. W jadalni często są przyjmowani goście, dlatego wybór właściwego mebla okazuje się istotny.

Charakterystyka zaokrąglonych stołów

Stoły zaokrąglone to odpowiednia propozycja głównie dla rodzin z małymi dziećmi. Nie mają one ostrych krawędzi, dzięki czemu nie stwarzają niebezpieczeństwa dla biegających wokół nich maluchów. Zapewniają równe miejsca wszystkim osobom, które przy nich zasiadają, co również stanowi ich dużą zaletę. Stoły owalne oraz okrągłe doskonale sprawdzają się w niewielkich jadalniach, ponieważ optycznie powiększają pomieszczenia. Ustawione na środku sprawiają, że wnętrze wydaje się przestronne. Nie powinno się ich umieszczać pod ścianą czy w rogu, gdyż nieładnie się wtedy prezentują. Są świetnym wyborem, jeśli stół służy głównie do jedzenia wspólnych posiłków. Natomiast nie są polecane do pracy przy komputerze.

Kiedy warto kupić stół prostokątny lub kwadratowy?

Stoły prostokątne oraz kwadratowe sprawdzają się zarówno w dużych, jak i małych jadalniach. W przeciwieństwie do mebli zaokrąglonych mogą być ustawione w rogu pomieszczenia lub pod ścianą. Świetnie prezentują się również na środku, w związku z czym zapewniają wiele możliwości aranżacyjnych. Okazują się wygodne zarówno do spożywania posiłków, jak i pracy przy komputerze czy wypełniania dokumentów. Stoły prostokątne to doskonały wybór dla osób, które często przyjmują gości. Ten kształt mebli gwarantuje dużo miejsca i wygodę. Natomiast stoły kwadratowe to doskonała propozycja dla mniejszych rodzin.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl