do kasy suma: 0,00 zł

Infolinia czynna codziennie: 9.00 - 20.00

792-020-031

Jak dbać o meble z drewna?

Jak dbać o meble z drewna?

Meble drewniane powstają z materiałów naturalnych, w związku z czym wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Bardzo ładnie się prezentują i zapewniają komfort, dlatego warto zadbać o ich idealny stan. W tym celu należy je regularnie czyścić. W poniższym wpisie podpowiadamy, jak to robić, by nie uszkodzić drewna. Okazuje się bowiem, że nie jest ono odporne na różne uszkodzenia tak jak inne materiały. Warto jednak zakupić meble drewniane, ponieważ mają liczne zalety.

Aby produkty przygotowane z drewna przez długi czas wyróżniały się wysoką jakością i ładnym wyglądem, należy o nie odpowiednio zadbać. Przede wszystkim pamiętaj, aby chronić je przed źródłami ciepła oraz światłem słonecznym. Meble takie jak stoły czy krzesła drewniane nie powinny być ustawione w pobliżu elektroniki emitującej ciepło oraz w miejscach, gdzie przez znaczną część dnia padają silne promienie słoneczne. Nie należy kłaść na nich gorących przedmiotów, ponieważ mogą one odbarwić powierzchnię. Z tego powodu polecamy stosowanie specjalnych podkładek pod naczynia. Podkładki warto wykorzystać również w przypadku ustawiania na drewnianych meblach ciężkich i ostrych przedmiotów, które mogłyby je zarysować czy w inny sposób uszkodzić.

Czyszczenie mebli drewnianych

Bardzo ważne jest zabezpieczanie mebli drewnianych przed uszkodzeniami oraz zabrudzeniami. Dlatego tak istotne jest stosowanie podkładek pod różne przedmioty – chronią one nie tylko przed przebarwieniem powierzchni, ale również przed zabrudzeniem. W przypadku zanieczyszczenia mebli drewnianych postaraj się jak najszybciej usunąć brud. Do ich mycia nie wykorzystuj jednak syntetycznych środków czyszczących, gdyż mają one negatywny wpływ na drewno. Stoły drewniane i inne meble wykonane z tego materiału można czyścić za pomocą nieinwazyjnych środków oraz miękkich ściereczek. Wybieraj preparaty przeznaczone do mycia mebli drewnianych, dzięki którym nie uszkodzisz żadnego elementu.

Meble drewniane możesz czyścić lekko zwilżoną ściereczką, ale pamiętaj, aby nie była zbyt mokra. Drewno nie lubi wilgoci, gdyż może ona go trwale zabarwić i uszkodzić. Z tego powodu nie należy go nadmiernie myć czy przechowywać w wilgotnych pomieszczeniach. Bardzo ważne jest szybkie usuwanie wszelkich plam z mebli drewnianych, ponieważ pozostawione na dłużej zniszczą powierzchnię.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl