do kasy suma: 0,00 zł

Infolinia czynna codziennie: 9.00 - 20.00

792-020-031

Czym się kierować wybierając kształt stołu do salonu?

Czym się kierować wybierając kształt stołu do salonu?

Kształt stołu wybieranego do jadalni ma bardzo duże znaczenie, ponieważ stanowi on centralne miejsce pomieszczenia. To właśnie przy nim domownicy spędzają wspólnie najwięcej czasu, spożywając posiłki czy rozmawiając. Przy nim przyjmowani są też goście oraz niekiedy wykonywana jest praca przy komputerze czy odrabiane są lekcje. Z tych powodów wybór odpowiedniego kształtu stołu jest niezwykle istotny. Sprawdź, czym się kierować przy zakupie tego mebla.

Do jadalni najczęściej kupowane są stoły okrągłe, owalne, kwadratowe lub prostokątne. Duży wybór kształtów tych mebli sprawia, że każdy może dobrać je do własnych potrzeb oraz preferencji. Nie w każdym domu czy mieszkaniu sprawdzi się ten sam kształt stołu. Z tego powodu należy go dobrać indywidualnie, biorąc pod uwagę różne czynniki.

Wygoda, estetyka oraz potrzeby domowników

Ze względu na to, że przy stole spędza się dużo czasu w ciągu dnia, należy zwrócić uwagę na to, aby był wygodny. W tym celu warto dokładnie zmierzyć pomieszczenie, w którym ma zostać ustawiony oraz ocenić, gdzie najlepiej będzie się prezentował. Okrągłe i owalne stoły świetnie sprawdzą się w niewielkich jadalniach, bo optycznie powiększają pomieszczenie. Należy jednak pamiętać, że powinny być one ustawione na środku. Nieładnie wyglądają pod ścianą lub w rogu jadalni – w takiej sytuacji okazują się również niewygodne. Dużą zaletą stołów o takich kształtach jest też to, że zapewniają równe miejsce wszystkim osobom, zasiadającym przy nich. Nikt nie czuje się wyróżniony czy ważniejszy.

Natomiast prostokątne oraz kwadratowe stoły pasują do dużych, przestronnych jadalni. Mogą być ustawione na środku, ponieważ bardzo ładnie się wtedy prezentują, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by umieścić je w rogu pomieszczenia lub pod ścianą. Zwłaszcza stoły kwadratowe dobrze wyglądają w takim ustawieniu. Z kolei meble o kształcie prostokątnym są odpowiednie dla dużych rodzin lub osób, które często przyjmują gości. Zapewniają one dużo miejsca i są wygodne.

Wybierając kształt stołu do jadalni, należy się więc kierować nie tylko własnymi upodobaniami, ale również potrzebami. Podczas zakupu istotne są wymiary pomieszczenia, ponieważ to od nich zależy, jaki mebel będzie odpowiedni. Znaczenie ma dostępna przestrzeń, a także liczba osób korzystających ze stołu. Bardzo ważna jest też estetyka – podczas wyboru mebla do jadalni zastanów się, jaki kształt oraz kolor będzie pasował do stylu, w jakim urządzone jest pomieszczenie. Dzięki temu całość będzie się ładnie prezentowała.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl