do kasy suma: 0,00 zł

Infolinia czynna codziennie: 9.00 - 20.00

792-020-031

Czym czyścić meble tapicerowane?

Czym czyścić meble tapicerowane?

Meble tapicerowane bardzo ładnie się prezentują i są przyjemne w dotyku. Ich największą wadą jest to, że szybko się brudzą. Z tego powodu należy regularnie je czyścić oraz odświeżać. Dzięki temu będą zachwycały swoim wyglądem przez długi czas. Do sprzątania mebli tapicerowanych warto zakupić specjalne preparaty, ale można zastosować także środki przygotowane w domu. W poniższym wpisie podpowiadamy, czym i w jaki sposób najlepiej czyścić tapicerkę.

Metody czyszczenia, a także wykorzystane preparaty powinny być dopasowane do rodzaju pokrycia tapicerskiego. Nie do wszystkich mebli tapicerowanych stosuje się bowiem takie same środki. Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, czym zostały pokryte poszczególne elementy. Mogą to być:

  • tkanina bawełniana – w przypadku zabrudzenia tego typu pokrycia najpierw go dokładnie odkurz, po czym nałóż odpowiedni preparat do czyszczenia tapicerek bawełnianych. Najczęściej występuje on w postaci pianki lub proszku. Materiał czyść bardzo ostrożnie i uważaj, aby nie zamoczyć wypełnienia znajdującego się pod tkaniną,
  • skóra – meble pokryte skórą są bardzo wymagające, dlatego należy je ostrożnie czyścić. Usuń zabrudzenia za pomocą ściereczki nasączonej delikatnym preparatem przeznaczonym do skóry naturalnej lub sztucznej, w zależności od danego mebla. Po zakończeniu tej czynności wytrzyj materiał miękką ściereczką,
  • aksamit, sztruks lub welur – takie materiały trzeba czyścić zgodnie z kierunkiem włosia. Należy wybrać preparat przeznaczony do tego rodzaju obicia i ostrożnie wcierać go w tkaninę, a następnie pozostawić na godzinę. Po upływie tego czasu wyczesz materiał za pomocą szczoteczki.

O czym należy pamiętać podczas czyszczenia tapicerki?

Czyszczenie tapicerki nie jest tak trudne, jak może się wydawać niektórym osobom. Należy jednak pamiętać o kilku ważnych zasadach, aby nie zepsuć mebli. Krzesła tapicerowane świetnie się prezentują i są bardzo wygodne, ale ze względu na użyty do ich produkcji materiał, mogą szybko ulegać zabrudzeniu. Warto je więc regularnie czyścić. Pamiętaj, aby robić to partiami. Najpierw umyj siedzisko, a dopiero później poręcze i inne elementy mebla. Na samym końcu wyczyść jego tył. Najlepiej stosować odpowiednie preparaty do mebli tapicerowanych, dzięki temu zyskasz pewność, że zanieczyszczenia znikną, a przedmioty nie ulegną uszkodzeniu. Uważaj, aby podczas mycia mebli tapicerowanych nie dopuścić do przedostania się do ich wnętrza dużej ilości wody, gdyż może ona spowodować odbarwienia, a nawet pojawienie się pleśni.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl